Idrettslaget Holeværingen søker daglig leder i 100% fast stilling

Vår eminente daglig leder trer inn i pensjonistenes rekker, og en av Ringeriksregionens mest spennende og givende lederstillinger blir ledig. Liker du en utfordrende hverdag, er løsningsorientert, serviceinnstilt og har lyst til å bidra til å videreutvikle et av Buskeruds største idrettslag? Vi ser etter deg som ønsker å ta del i et spennende og utviklingsorientert miljø med idrett, inkludering og fellesskap i fokus.

Idrettslaget søker en person som vil brenne for å videreutvikle en svært solid klubb, og drive idrettslaget på en måte som engasjerer og legger til rette for at flere involverer seg i klubbens aktiviteter og oppgaver, og skaper ny relevant aktivitet i idrettslaget og i våre mange anlegg.

Daglig leder får et overordnet ansvar for å forvalte idrettslagets ressurser, og ivaretar våre driftsforpliktelser, og sikrer at idrettsparken og anleggene forvaltes og utvikles, og at vi utnytter alle muligheter idrettslaget har for å sikre en effektiv og god daglig drift til det beste for våre medlemmer og befolkningen i kommunen. Rett person vil være en viktig bidragsyter i klubbens markedsarbeid og har motivasjon og evne til langsiktig og målrettet arbeid med samarbeidspartnere, sponsorer og andre partnere. I tillegg har du god forståelse for økonomi og drift.

Arbeidsoppgaver:

 • Være klubbens ansikt utad i dialog med eksterne parter (sponsor og samarbeidspartnere, kommunen, idrettslag, særkretser, idrettsrådet og idrettskrets)
 • Bygge merkevaren «Holeværingen», herunder ansvar for markedsføring, salg og oppfølging av sponsor- og samarbeidspartnere
 • Jobbe for økte inntekter i hele klubben
 • Bistå og legge til rette for hovedstyret samt gruppestyrer på forespørsel
 • Støttespiller for trenere, støtteapparat og andre medlemmer i klubben
 • Ansvar for rapportering, internt og eksternt
 • Ansvar for oppfølging av klubbens økonomi, herunder oppfølging av budsjett og regnskap, betaling av innkomne fakturaer, fakturering av sponsoravtaler mm.
 • Personalledelse

Ønskede kvalifikasjoner:

 • Høyere utdanning innen økonomi, administrasjon, markedsføring, salg og/eller «sport management» er ønskelig. Realkompetanse kan oppveie for manglende utdanning.
 • Kjennskap til idrettens organisering og relevante regelverk
 • Kjennskap til prosjektarbeid
 • Erfaring fra frivillig- og/eller organisasjonsarbeid er et pluss
 • Du følger utviklingen og har lett for å lære deg digitale arbeidsverktøy og systemer
 • Er dyktig på kommunikasjon, både muntlig og skriftlig, og har pedagogiske evner
 • Førerkort kl. B
 • Stillingen krever politiattest 

Personlige egenskaper:

 • Genuint engasjement for idrett, barn og ungdom
 • Selvstendig
 • Resultatorientert
 • Systematisk og strukturert
 • God til å bygge relasjoner og evne til å skape engasjement blant frivillige
 • Kreativ, initiativrik og utviklingsorientert
 • Selvstendig og har stor arbeidskapasitet
 • Tar i et tak i forbindelse med utvikling og drift av idrettsanleggene, hvis situasjonen tilsier at dette er nødvendig.

Personlig egnethet vil bli vektlagt. Vi ønsker at kvalifiserte kandidater skal søke uavhengig av kjønn, funksjonsevne eller etnisk bakgrunn.

Vi tilbyr:

 • En spennende stilling hvor du får en sentral rolle i idrettslaget og i Hole-samfunnet og Ringeriksregionen
 • Fleksibel arbeidshverdag
 • Et godt arbeidsmiljø
 • Personlig og faglig utvikling i rollen
 • Mulighet til å jobbe sammen med nåværende daglig leder frem til 31.12.2023
 • Lønn etter avtale

Om arbeidsgiveren:

IL Holeværingens sitt hovedanlegg ligger på Svensrudmoen. Her har vi hovedmatta (gress 11er, kunstgressbaner (9er og 11er), treningsfelt til fotball, beachbaner og Idrettshall med håndballflate samt klubbhus/administrasjonsbygg.  På Kleiva i Nordmarka har idrettslaget et helt nytt klubbhus/skistue med skiarena og lysløype.Klubben bruker i tillegg gressbaner på Helgelandsmoen, flerbrukshallen Kleivahallen på Sundvollen, samt at ny flerbrukshall er under oppføring på Vik.

Idrettslaget har p.t. tre ansatte: daglig leder, vaktmester og medlemsansvarlig.

 

Kontakt:

Daglig leder Roy Arild Fossum (dl@ilh.no // 958 67 353)

Styreleder Eivind Jensen (leder@ilh.no // 900 25 014)

 

Søknad:

Legg inn din søknad på Finn.no.